דר" אייליג ישראל

יו"ר וועד רופאי סורוקה ורופאי קופ"ח הכללית, יו"ר חטיבת הרופאים של בתי"ח בדימוס. סגן יו"ר הר"י , גזבר הר"י היום דירקטור בהר"י נכסים

ירון בן עמי משמש לי כיועץ כלכלי מאז 2008 , ודאג לכספים שלי ולהשקעות ונראה לי שתמיד יצאתי ברווח כלכלי. העובדה שאינני מבין בתחום זה והעובדה שהדברים מסתדרים נתנה לי שקט בכול הקשור למה שצריך לעשות, מתי ואיך. חשוב לזכור תמיד שהכספים שאנו צוברים והשאלה היכן להשקיעם הם העתיד הביטחוני שלנו. בהדרגה יותר רופאים מבי"ח הצטרפו אלי וככול שידוע לי כולם שבעי רצון ולראיה, חבר מביא חבר . לאחרונה, לפני כחצי שנה, יצאתי לגמלאות. כמו הרוב המוחלט של הרופאים חיפשתי מי יעזור לי לארגן את זכויותיי. גם בנושא זה ירון עזר - הן מול הנהלת משאבי אנוש, הן מול מס הכנסה, הן באיסוף הנתונים וארגון זכויותיי מול הרשויות. גם בנושא זה תרומתו של ירון רבה. כדרך חיים אני מציע לכול רופא להכין עצמו להמשך החיים גם מהבחינה הכלכלית ומניסיוני האישי אני מציע לברר ולבדוק גם מול ירון בן עמי על שיתוף פעולה. בברכה ד"ר אייליג,

דר" ויצ'לבסקי יוסף יצחק

יו"ר וועד רופאי יוספטל, מנהל חטיבת הרדמה וגזבר האיגוד האירופאי להרדמה

זה מעל לעשור שמר ירון בן עמי מכוון אותי בכל החלטה פיננסית בחיי. גילה עבורי כספים אבודים, תיקן טעויות שנעשו בשכר ותפעל עבורי את כל המוצרים הפנסיונים שלי, לרבות שינויים בהתאם למצב השוק והצרכים האישיים שלי. ביחוד ברגע הקריטי של הפרישה, כמה שחששתי מהיום הזה. ירון עשה את כל הדרך בשבילי, החל מפניה למשאבי אנוש בבית החולים, בהכנת כל הטפסים הרלוונטיים, המשיך מול רשויות המס ובסוף ההתמודדות המתישה מול חברות הביטוח ובתי ההשקעות. כמעט ולא הייתי צריך לעשות דבר, ואחרי כל זה, הדבר הכי חשוב הוא שירון ממשיך ללוות אותי ולנהל עבורי את חיי הפיננסיים. אני ממליץ בחום על ירון בן עמי כיועץ פיננסי ופנסיוני, במיוחד בזכות יושרו והגינותו.

דר" כהן אבי

מנהל מחלקה נוירוכירוגית - סורוקה

חושבתני שעצם העסקתו על ידי כבררת מחדל ולא בלית בררה למרות שעמדו לרשותי גלריית יועצים אשר שימשו בתפקידים בכירים באגפי מס הכנסה וכד' מעידה על טיבו ואיכותו של מר בן עמי . יתרה נגישותו ללקוח וכושרו להתעדכן בדינמיקה הבלתי פוסקת של נבכי הפרישה בגין הסדרי מיסוי וכד' מביאים את יכולתו למיצוי ולהציע את המיטב ללקוחו . לאור זאת הנני ממליץ על מר בן עמי בכל היבט לשמש כיועץ ומתכנן לכל מי שיבחר בשירותיו .

פרופ" שורר זמיר

נוירולוג ונוירולוג ילדים

לאחר שנות עבודה רבות יצאתי לגימלאות. בשיחה עם מספר עמיתים שירון מלווה אותם מיזה מספר שנים, הם הביעו שביעות רצון מלאה ואף המליצו בחום לפנות אליו. מאז ירון מלווה אותי ועוזר בהחלטות הפיננסיות בהן התחלתי. בתחילת הדרך הופיע יחד איתי למשרד משאבי האנוש ומדור השכר של בית החולים ויחד גם הלכנו לגיבוש ההסדרים מול מס ההכנסה תוך מילוי כל הטפסים והגשתם ועמידהבקשר רציף עם ראשויות המס, עד לפתרון הסוגיות הפיננסיות על הצד הטוב. בנוסף ירון התנהל מול חברות הביטוח השונות ובתי ההשקעה ותוך פרק זמן קצר ירון ערךעבורי את המפה הפיננסית העתידית, במטרה ליצור עבורי מקור הכנסה דומהלהשתכרותי עד לפרישה, זאת על מנת לשמר רמת חיים רציפה על כל מרכיביה בתקופת הפרישה. עם תחילת הייעוץ ירון עלה על טעויות שנעשו במהלך שנות העבודה בעבר, שנגרמו מאי הבנה של חוקיות מערכת המיסוי וייעוצים שגויים שניתנו בעבר על ידי סוכנים שפקדו אותנו. ירון הצליח למזער את ההפסדים.

דר" שוורץ מרגלית ודר" שוורץ אריאל

מומחית פסיכיאטריה ומומחה פתולוגיה

ירון יקר, לפני כשנתיים הדרמנו אליך כשרצינו "בסך הכל" שתעזור לנו לתכנן את הפרישה הקרבה של אריאל. לא יכלנו לנחש אז מי האיש שאנחנו עומדים לפגוש וכמה מהר נתחרט שלא פגשנו אותו לפני כן. באנו לא רק מבוגרים ושחוקים, אלא גם מודאגים, חסרי ביטחון וחוששים מהבאות. איך נסתדר? שקט, רוגע, ביטחון, שליטה, מקצועיות, אורך רוח וסובלנות, אמינות, צניעות, חריצות, את כולם מצאנו ובשפע. ומעל לכל, הרצון האמיתי לעזור, לפתור כל בעיה בדרך הטובה ביותר ולהביא אותנו לחוף מבטחים יציב ומרגיע. עשית הכל בשיתוף, בשקיפות ובאמינות נדירה. הקפדת על כל פרט שיכל להוסיף לרווחה שלנו, טרחת עליו כמו היה זה שלך, וגם הצלחת. ועם ההצלחות שלך הושלו החששות והחרדות (אמרנו שמגיע לך שכ"ט גם עבור טיפול ריגשי?...) וזכינו בתחושת ביטחון ורוגע לקראת הבאות. לפני שנתיים סיפרנו לך על "חלום": שיגיע בע"ה דור חדש, המשפחה תגדל ונרצה קן גדול יותר, טוב יותר, שיהיה מקום נעים לכולם. אמרת שלשם כך אתה קיים. אמרת ועשית. "החלום" כבר אינו חלום, הוא קורם עור וגידים ומתרחש לנגד עינינו. בתחושת ביטחון וללא דאגה. זה לא היה קורה בלעדיך, בשום אופן. אנחנו כל כך אסירי תודה לך על כך. תודה לך, ירון היקר, על כל העבודה הנפלאה שלך עבורנו. זכינו באיש מקצוע מעולה, דואג ואמין מאין כמוהו, ואנו מרגישים רגועים ובטוחים כי יש לנו על מי לסמוך בהמשך הדרך.

ראובן קישרגי

סמנכ"ל משאבי אנוש

מדוע לא כל היועצים הפיננסיים פועלים כך? כמו הרבה אנשים הגעתי לייעוץ פיננסי באמצע החיים, בדיעבד אני מבין שגם זה היה מאוחר מידי. במקרה שלי זה היה בעקבות מעבר משכיר לעצמאי. העובדה שהייתי שכיר ועם פנסיה ממקום העבודה, הביאה אותי להניח ש: פנסיה מהעבודה + קצבת זקנה של ביטוח לאומי = אני מסודר אבל באופן מוזר, באותה תקופה אף אחד לא ביקש ממני להבין כמה צריך כדי "להיות מסודר" על ידי שאילת השאלה "כמה זה מספיק?" הראשון שישבתי איתו הציע לי לשנות את המוצרים שלי. והמליץ לי להעביר את הקרנות והקופות הקיימות לחברת ביטוח אחרת, על סמך תשואות מרשימות, הן מבחינה היסטורית והן כצפי לעתיד. זה מה שהיה פחות או יותר. מפעם לפעם הוא שלח לי תדפיסים מחברת הביטוח, שהתעלמתי מהם באופן מוחלט, והסתפק בכך שהפנסיה שלי "בטוחה". אחרי כמה שנים. בשלב מסויים, היועץ שלי החליט שנמאס לו וסגר את העסק שלו. באופן טבעי התעצבנתי, אבל לא הבנתי אז כמה הייתה זו הזדמנות מצויינת עבורי. פגשתי את ירון ולראשונה נתקלתי בתכנון הפיננסי החדש. זו הייתה תחילתה של מערכת יחסים שונה מאוד ממה שהכרתי עד היום. הופתעתי מכמות הזמן והעניין ש ירון השקיע בחשיפת הפרטים הקטנים של חיי ובהתחלה הייתי גם קצת ציני. בשלבים הראשונים, התשואות הכספיות להשקעה אפילו לא הוזכרו. הוא הזין את כל התשובות שלי למודל ממוחשב, ולראשונה עסקתי בתהליך ודיון בתכנון פיננסי. הסתכלות על תוכנית הכנסה והוצאות מפורטת עד גיל 99 היא חוויה מוזרה מצד אחד, אך גם מנחמת. עכשיו אני עם ביטחון תקציבי, אנחנו נפגשים אחת לחצי שנה, כדי לעדכן ולהעריך את ההתקדמות על ידי בחינה מחדש של השאלה הבסיסית של "כמה זה מספיק?". חשבתי בתמימותי שזו חייבת להיות הדרך המודרנית לעשות דברים עבור כל היועצים הפיננסיים האלה, אופס סליחה – מתכננים.

מרום נילי ודני

6.9.2022 ירון יקר, לאחר הרבה שנות היכרות (מעל 20 שנה)... ולאחר שנתיים בפנסיה – יש לי כמה תובנות חשובות לחלוק איתך. הכרנו אותך כשהיינו עמוק בתוך מירוץ עבודה..לגדל 3 ילדים...להתמודד עם אתגרים כלכליים לא פשוטים... ההיכרות שלנו איתך נטעה בנו במשך הזמן ביטחון ואף רווח כלכלי - הידע שאתה תמיד בסביבה עם מעשים ופרוצדורות מצידך שאנחנו בחיים לא היינו יודעים..חושבים או עושים אותן.. תמיד אמרתי לך שאנחנו לא מספיק עשירים כדי לפספס אותך.. לקראת יציאתי לפנסיה – הדרכת אותי כיצד עלי להתנהל עם הנהלת חשבונות במקום עבודתי ועשית עבורי את כל הדרוש במס הכנסה.. אני מאמינה שללא הסיוע שלך – יציאתי לפנסיה הייתה הרבה יותר מורכבת עם הפסד כספי גדול ! לקראת הפנסיה תמיד חששתי – איך להמשיך להתנהל..כמה יהיה לנו לפנק את הילדים..הנכדים..כמה נוכל להרשות לעצמנו להמשיך להתנהל כרגיל מבלי לחשוש מהעתיד.. בעזרת ההקשבה שלך...ההיכרות שלנו (אחרי כל כך הרבה שנים אתה חלק מהמשפחה שלנו) הצלחת לבנות לנו תוכנית מדהימה שנתנה לנו בטחון ושקט! זהו למעשה מכתב תודה צנוע על כל השנים הטובות , על חברות , על הכלה וסבלנות . לא יכולה שלא להזכיר את יפית שתמיד עם חיוך וסבלנות פותרת ומגשרת !! מתפללת שתלווה אותנו עוד שנים רבות ...למעשה – עד ל – 120! תודה, נילי ודני מרום